DEKORACYJNE BECZKI DREWNIANE

ZBIORNIKI NA WODĘ I DONICZKI

NOWE BECZKI Z DĘBU I AKATU

UŻYWANE BECZKI DREWNIANE DO DALSZEGO NAPEŁNIENIA

Przez wiele lat drewniane beczki służyły jedynie jako pojemniki do przechowywania i transportu win. Dopiero w XVIII wieku winiarze dostrzegli ich wpływ na starzenie się win i zaczęli wykorzystywać je do podniesienia ich jakości i charakterystyk smakowych..

Barrique to dębowa beczka o pojemności około 225 litrów, używana do dojrzewania vin. Drewniane beczki są wykonane z amerykańskiego, francuskiego lub wschodnioeuropejskiego dębu i mogą być wykorzystywane do trzykrotnego, a czasem nawet do wielokrotnego przechowywania wina. Wino z beczkowego drewna wydziela substancje aromatyczne (wanilinę, laktony, taniny i węglowodany niefermentowalne). Właściwości, jakie drewno nadaje winu, różnią się również w zależności od środowiska, w którym drzewo rośnie, różnych metod pozyskiwania drewna i ostatecznie jego dalszej obróbki. Francuskie beczki są oznaczane nazwą regionu pochodzenia. Ich wyższa cena odzwierciedla nie tylko tradycję, ale także mniej wydajna produkcję polagającą na naturalnym suszeniu drewna i ekstrakcji poszczególnych klepek.

Długość czasu, przez jaki wino spoczywa w beczce Barrique (leżakowanie), zależy od doświadczenia mistrza piwnicy i wymagań dotyczących końcowego aromatu i smaku wina. Jeśli czas ten jest zbyt długi, to aromaty i substancje smakowe z beczki przykryją gatunkowy bukiet wina. Przechowywanie wina w beczkach Barrique jest deklarowane na etykiecie, między innymi w celu odróżnienia go od takich niekiedy kontrowersyjnych metod, w których do wina dojrzałego dodaje się tylko kawałki drewna albo bezpośrednio odpowiedni proszkowy preparat aromatyczny osiągając w ten sposób odpowiedni rezultat.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: Przemysław Demków +48 501-344-885